Сестру волинського екснардепа, фірма якої отруїла гостей на весіллі, оштрафували на 1360 грн


Підприємицю, яка організовувала харчування на весіллі у ресторані «Садиба на джерелах» у селі Ромашківка Ківерцівського району, суд оштрафував на 1360 гривень.

Такий вирок виніс 4 вересня Рожищенський районний суд, повідомляє ІА ВолиньPost.

Жінку, яка є фізичною особою-підприємцем, судили за те, що при здійсненні послуг громадського харчування вона порушила встановлені санітарні та гігієнічні норми, а також вимоги законодавства про якість та безпечність харчових продуктів.

Нагадаємо, після святкування весілля, яке відбулося 5 серпня у готельно-ресторанному комплексі «Садиба на Джерелах» Ківерцівського району, 15 людей звернулися до медиків зі скаргами на отруєння. Згодом стало відомо, що ймовірною причиною захворювань послужили продукти харчування, зокрема салати заправлені соусом – майонезом. 28 липня близько 30 запрошених на святкування людей отримали різного ступеня отруєння. Частину з них госпіталізували в інфекційну лікарню в Луцьку. У кількох із весілян уже офіційно підтвердили діагноз – сальмонельоз. Серед гостей, які отруїлися, – сім громадян Швеції. Досі ще шестеро людей, серед яких дитина, залишають на лікуванні у медзакладі.

У вироку йдеться про те, що послуги з харчування гостей надавало приватне підприємство «Садрест», яке орендувало приміщення ресторану «Садиба на джерелах» у ТзОВ «Джерела», яке є його власником.

Зауважимо, власником підприємства «Джерела» є екснардеп Сергій Мартиняк, а власницею ПП «Садрест» – його сестра Іванна Мартиняк.

У суді довели, що підприємиця допустила суттєві порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів. Зокрема, перевірка виявила порушення протиепідемічного режиму (недотримання товарного сусідства, відсутній вхідний контроль сировини та продукції, не на всю сировину та харчову продукцію представлені товарно-транспортні накладні, відсутні докази контролю за проведенням прибирання, дезінфекції обладнання та інвентарю, харчові відходи розміщуються в незакритих контейнерах, договір на утилізацію їх відсутній; відсутні протоколи лабораторного контролю води, яка використовується в технологічних процесах виробництва та ін.). Це могло спричинити забруднення готової продукції, внаслідок вживання якої сталось масове отруєння гостей на весіллі.

У суді обвинувачена щиро розкаялася у вчиненому, активно сприяла розкриттю злочину, частково відшкодувала завдану шкоду. Зрештою, суд призначив підприємиці 1360 гривень штрафу.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/sestru-volynskoho-eksnardepa-firma-iakoyi-otruyila-hostey-na-vesilli-oshtrafuvaly-na-1360-hrn/” Об этом сообщает zptown.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя